Holdplan August 2021

Mandag


Sal 1: 10.00-11.30 Stretching  AL (60 kr)

Sal 1: 16.25-17.20 Showdance Kids DC

Sal 2: 17.15-18.10 Teknik Class CG/DC
(Lukket hold elite dansere) 


Sal 2: 18.15-19.10 Undeniable Elite  CG
(Lukket hold elite show dansere)

Sal
2: 19.15-20.10 All Style/Hip hop DC

Sal 2: 20.15-21.10 Jazz Dance int-adv CG



 

Tirsdag

Sal 1-2-4: 10.00-11.30 Friskolen

Sal 1-2-4: 14.00-16.10 Hee Efterskole

Sal 1: 16.45-17.30 Showdance Mini Kids PL/IS 
 
Sal 2: 17.00-17.55 Hip hop elite Queens small crew (lukket hold kun til elite hip hop) CG/DC

 Sal 4: 17.30-19.00 Stretchning AL (60 kr)
 
Sal 1:: 17.45-18.40 Dancing Ladies PL
 
Sal 2: 18.00-19.15 United Family Elite DC/DS (Selvtræning. Holdet har søndags træning)


 

Onsdag

Sal 2: 12.15-13.45 Friskolen

Sal 2: 16.00-16.55 Hip hop Kids DC

Sal 2: 17.00-17.55 Waaking SL

Sal 1: 18.00-18.25 Styrke & Stretch NH

 
Sal 2: 18.00-18.55 Hiphop/LA Style SL
 
Sal 1: 18.30-19.25 Poledance NH

Sal 1: 19.30-20.25 Pole Koreo + flow NH

Torsdag

Sal 1-2-4: 08.00-09.30 Friskolen
 
Sal 1-2-4: 10.00-12.10 Hee Efterskole

Sal 1: 14.00-15.30 Stretching AL (60 kr)

Sal 2: 16.10-16.55 Teknik/Ballet T/A  CG
 
Sal 2: 17.00-17.55 Show/Hiphop Elite Kids DC 
(Lukket hold elite børn)

Sal
4: 17.00-17.55 Tap Dance CG

Sal 2: 18.00-19.50 Hip hop/Allstyle Int/adv DC
(Obs! 2 timers lektion)

Sal 2: 19.55-20.50 Contemporary int/adv CG

Fredag

Sal 1-2-4: 13.15-14.45 Hee Efterskole

Sal 2: 16.00-16.55 Contemporary Beg CG

Sal 2: 17.00-17.55 Girly Heels Class/Jazzfunk DC/CG
(Heels kan vælges, men er ikke et must)


Sal 1: 17.00-20.00 Stretching AL (60 kr)

Sal 2: 18.00-19.30
Masterclass hver den 1. eller sidste weekend i måneden med nationale & internationale instruktører.
Pris 160kr for medlemmer & 300kr for dansere udefra.




 

Søndag

Sal 1: 12.00-14.00 Stretching  AL (60 kr)

En søndag i måneden  øver elite hold 
fra kl 10.00-17.00 og vi afholder en intensiv workshop.

Sal 2: 10.00-11.00 Elite Small Crew


Sal 2:  11.30-15.30. United Family Elite
(Lukket hold elite hip hop)


Sal 2: 15.30-17.30 Workshop intensive